klima bakım

  Klima bakımı klimanın daha sağlıklı ve performanslı çalışması için, aynı zamanda oluşabilecek arızalar ile ilgili erken teşhis adına önemli rol oynamaktadır. Klima bakımı sonrasında, klimanın daha iyi soğuttuğu/ısıttığı gözlenlenmiştir.

  Özellikle klima bakımı ile birlikte yapıldığında, ısınma performansı maksimum düzeyde artacak, bu sayede  elektrik faturanız düşecek ya da faturanızın karşılığını serinleyerek  almış olacaksınız. Klima bakımı esnasında klimanın  ses kontrolü,  su akışı ve başka bir aksaklık olup olmadığı kontrol edilmelidir.

  Klima  bakımı, marka ve model fark etmeksizin her yıl ve mümkün ise bahar ayları içinde, değil ise en geç yaz başında  yapılması tavsiye edilmekte ve bu aynı zamanda klima bakımı ne zaman yapılmalı sorusunun da cevabıdır. Genellikle kış mevsiminde klima servislerinin klima bakımı ile daha iyi ilgilendiği, vakit harcadığı ve müşteri ile birebir soru cevap ilişkilerine dayanarak problemlerini giderdiği bilinen bir gerçektir.

 

  Klima bakımı klimanın sorunsuz, uzun ömürlü çalışması amacıyla yılda en az bir kere uygulanması tavsiye edilmektedir. Bu sayede daha az enerji harcaması olacağı ve daha iyi soğuduğunu göreceksiniz. Klima bakımının faydalarından biri de olası arızaların önüne geçmek ve erken teşhis ile yüksek arıza giderlerinden kurtulmaktır. Bu sayede soğuk yaz aylarında aniden bozulan bir klima hiç kimsenin hoşuna gitmeyecektir.

 

  Klimaların , yılda sonbahar ve ilkbahar aylarında klima servis firmaları tarafından bakımlarının yapılması önemlidir. 6 ayda bir periyodik bakım yapılan klimalar sorunsuz çalışmaktadır. Klima bakımı aksatılmadığın da yıl boyunca sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.  Ayrıca mesleki eğitiminin yanı sıra servis teknisyeninin hitap şeklide önemlidir.  Bakım sırasında klimada herhangi bir arıza tespit edildiğinde kullanıcıya bilgi verilmelidir. Klimanın bakımı nasıl yapılmalıdır? Periyodik bakım için gelen teknik servis personelinin klima kullanıcısına bakım sırasında ne yapacağı ile ilgili bilgi vermesi şarttır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir